Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

bonding

Bonding nemusí prebiehať iba medzi matkou a dieťaťom, ale aj medzi dieťaťom a otcom

Bonding nie je moment, je to proces, ktorý sa odohráva v prvých hodinách po pôrode. Medicínske procedúry často zabraňujú plnému priamemu kontaktu matky z dieťaťom, čo sa v modernom zdravotníctve dnes už nepraktizuje. Mnohé budúce mamičky vycestujú porodiť do zahraničných nemocníc, kde sa čoraz častejšie presvedčujú o rozdieloch v prístupe k bondingu.

Zo skúsenosti…

Mamičky, ktoré sa so svojimi po pôrodnými skúsenosťami podelili hovoria o tom, že v nemocniciach ich považujú za premúdrelé „internetové mamičky“ a neprikladajú bondingu veľkú váhu. Hlavne po cisárskych sekciách alebo pri predčasných pôrodoch mamičky vidia svoje dieťa na pár minút a potom až po jednom alebo dvoch dňoch. V zahraničných pôrodniciach poznajú spôsoby, ako prikladať dieťa aj keď je mamička po cisárskom reze alebo nemôže s iných dôvodov plne privinúť dieťa na telo.

V zahraničných nemocniciach v pôrodnici prikladajú nahé dieťa na nahé brucho matky pri pôrode sekciou ku tvári. V takejto polohe matka s dieťaťom zotrvajú niekoľko hodín. Po pôrode cisárskym rezom môže matku zastúpiť otecko a tak si vytvoriť intenzívny bonding hneď na začiatku života dieťaťa. Neskôr je možné dieťa zabaliť spolu s matkou do jednej prikrývky a tak vyvolať prvé prirodzené prisatie. Je dobré zabezpečiť pre dvojicu tiché, pokojné, intímne prostredie.

Bonding by mala byť prirodzená vec a nie požiadavka

bonding

Bonding je dôležitý pre dieťa aj rodičov

V súčasnosti sa dodáva čoraz väčší dôraz na rozhodnutie matky, kedy má byť prestrihnutá pupočníková šnúra. Niekedy sa prvé priloženie na telo matky udeje práve, keď je so svojím dieťaťom spojená pupočníkovou šnúrou. Matka môže trvať na tom, aby boli všetky prvotné vyšetrenia a zákroky ako Apgarove skóre, vyšetrenie stetoskopom a podviazanie šnúry vykonané pri pohodlnej polohe dieťaťa na tele matky.

Dnešné výskumy ukazujú, že dieťatká ktorým bol dovolený prvotný bonding sú menej náchylné na choroby vďaka vyššej imunite. Odborníci teda jednoznačne odporúčajú: žiadajte bonding so svojim dieťaťom, možno si pretrpíte pár uštipačných poznámok od sestričiek ako im sťažujete robotu, je to však nič v porovnaní aký vzťah si s dieťaťom vypestujete a aký vplyv to bude mať na jeho a aj váš ďalší život. Viac o bondingu, rady a skúsenosti nájdete aj na stránke MODRÝ KONÍK.

Ak chcete zlepšiť úroveň článku pridajte komentár. Ak bude komentár informačne prospešný bude pridaný do článku.

< silné > Tagged: < / strong >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *